HartFord - INTERFACE ZERO PBF

INTERFACE ZERO pbf


#1 2017-04-11 09:10:03

Fenrir

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-11
Posty: 281
Punktów :   

AKT II scena 2 - U Angelo

Deszcz padał nieprzerwanie. Nawet gruby płaszcz w który odział się Mercier przeciekł podobnie jak kapelusz o szerokim rondzie. Na ulicach było pustawo. Jedyne co utrudniało dojazd to coraz bardziej gromadząca się na ulicach woda. Romero czekał już przy drzwiach. Mercier nawet nie zdążył zapukać. Romero zaprowadził go do swojej biblioteki i opadł na głęboki fotel. Widać było, że nie spał był roztrzęsiony i zdenerwowany. Podkrążone oczy, potargane włosy i drżące dłonie potęgowały widok beznadziejnego spiskowca z wyrzutami sumienia.

Mercier opisał mu przebieg procesu i skutki ich wspólnej intrygi. Na moment oblicze księdza się rozpromieniło, gdy Mercier opisywał upadek chytrego planu Giovaniego. Ale gdy Mercier nad mienił, że Lucien wyszedł na wolność implikacje tego zdarzenia pogrążyły jeszcze bardziej Romero.

Mercier czytał z duszy księdza jak z otwartej książki. Romero z jednej strony czuł, że zrobił dobrze. Miał sporą satysfakcję, że zagrał na nosie znienawidzonemu biskupowi. Jednak Giovani to okrutny wróg. A człowiek, którego oszukał jest na wolności i w każdej chwili może go rozpoznać. A gdy Giovanni dowie się, kto zaprzepaścił jego staranie zaplanowaną intrygę nie będzie żałował sił i środków by zniszczyć swojego wroga. A kto jak kto ale Romero doskonale sobie zdawał sprawę, że Giovanniemu nie brakuje ani sił ani środków.

Offline

 

#2 2017-04-11 09:43:56

 Raga

Użytkownik

Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2014-01-12
Posty: 246
Punktów :   

Re: AKT II scena 2 - U Angelo

Markus Mercier:
- Właśnie wracam z kwatery Gwardii. Otrzymałem informację, że Kardynał źle się poczuł i może to być jakaś trucizna.
- Biorąc pod uwagę naszego ostatniego znajomego spowiednika to robi się mocno podejrzane.
- Oświeć mnie ojcze jak wygląda struktura kościoła w okolicach Kardynała? Kto miał by go zastąpić na stanowisku gdyby Jedyny go wezwał do siebie? Jak Giovanni mógłby na tym zyskać?
- Informacja jest raczej dosyć pewna. Starszy Inkwizytor Busco prosi Gwardie o pomoc - zależy mu na ludziach nie powiązanych z Kościołem.

Offline

 

#3 2017-04-11 14:06:46

Fenrir

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-11
Posty: 281
Punktów :   

Re: AKT II scena 2 - U Angelo

Romero zasępił się jeszcze bardziej o ile to było jeszcze możliwe.
- Jeśli Busco prosi o pomoc to jest źle… - zaczął Romero - Bardzo źle. Busco to ostatnia osoba, która prosi o pomoc. Gdy zabraknie kardynała może się stać wszystko. Na papierze funkcję zastępcy kardynała pełni arcybiskup Luis de Lantess. Ale to pionek mający niewiele wpływów i władzy. Jedynie nazwisko i pieniądze rodowe zagwarantowały mu tą pozycję. Jeśli nawet stanie oficjalnie na czele kościoła w Dominante, to będzie tylko marionetką.   Obecnie w Dominante są dwie figury na tyle mocne by zastąpić kardynała. Właśnie Giovanni z ramienia kościoła. Jego wpływy w radzie i posłuch u samego gubernatora gwarantuje mu najwyższe miejsca zaraz po kardynale. No i wspomniany Busco z ramienia Świętego Oficjum. Rzetelny, przenikliwy i żarliwy, najbardziej zaufany człowiek kardynała. Dla mnie to oczywiste, że Giovani chce przejąć władzę nad kościołem. Nie spodziewałem się jednak, że posunie się do trucicielstwa…. Tylko dlaczego wcześniej otruł własnego człowieka?

Offline

 

#4 2017-04-11 14:48:45

 Raga

Użytkownik

Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2014-01-12
Posty: 246
Punktów :   

Re: AKT II scena 2 - U Angelo

Markus Mercier:
- Powoli zaczyna się krystalizować obraz.
- Czy te otrucie były powiązane to nie wiem, ale będę chciał się dowiedzieć.
- Jak rozumiem dla nas lepszym rozwiązaniem był by Busco.
- Być może zajmę się tą sprawą, ale muszę załatwić jeszcze kilka rzeczy.
- A właśnie. Pamiętasz może jak pytałem Cię o poradę w sprawie mojego przyjaciela Mendozy?
- Powiem Ci więcej pod tajemnicą spowiedzi.
- Jego córka Anna faktycznie zniknęła, a ojciec to ukrywa. Dostał list po jej zniknięciu i jego treść trzyma w tajemniczy przed resztą domowników. Wręcz przykazał jego córce Ivone udawanie swojej bliźniaczki.
- Rozumiem, że jako ojciec ma prawo wpłynąć na to za kogo chce wydać córkę, ale tuszowanie tego jest mocno podejrzane. W tajemnicy przed Mendozą szukam jego córki. Nie słyszałeś może czegoś co mogło by mi pomóc?
- Jedynie mam informację, że Anną interesował się Guzman, a może raczej Mendoza interesował się tym aby Anna przypadła do gustu Guzmanowi.

Offline

 

#5 2017-04-12 08:50:23

Fenrir

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-11
Posty: 281
Punktów :   

Re: AKT II scena 2 - U Angelo

Romero westchnął i powiedział:
- Dla nas, a przynajmniej dla mnie najlepiej by było gdyby Kardynał cieszył się dobrym zdrowiem. Busco to członek Świętego Oficjum. Dobry człowiek, ale chwilami nazbyt żarliwy. Kardynał trzyma inkwizytorów w ryzach, hamując ich jakże właściwą profesji chęć działania. Mimo, że wspierał ich działania w sposób szczególny. Chwilami mówiono, że więcej przyjaciół ma wśród członków oficjum aniżeli wśród kapłanów. Mimo to Kardynał to człowiek przede wszystkim rozsądny i wyważony. Jeśli jednak do głosu dojdą inkwizytorzy i nikt nie będzie w stanie ich powstrzymać. Wystarczy drobny impuls a Dominante rozświetlą stosy. Nie to żebym zarzucał coś działaniom, czy metodom inkwizycji. O nie nie nie… Nikt tak dobrze jak ja nie wie jak silny jest Kusiciel. Ale czasy się zmieniają i oficjum powinno przyjąć nieco bardziej spokojną pozycję. Szczególnie w takim mieście jak Dominante. A o wspomnianą iskrę trudno nie będzie. Miasteczko imigrantów w porcie aż płonie od herezji. Z tego co doszło do moich uszu. Busco kilkukrotnie zwracał się w tej sprawie do kardynała by podjąć działania. Ale skończyło się zaledwie na jednym czy dwóch pokazowych procesach. - przerwał na chwilę zastanawiając się - Co do Mendozy. To sam nie wiem co ci powiedzieć. Niewiele więcej wiem poza to co ci wcześniej powiedziałem. Ciekawi mnie tylko postawa tego całego Guzmana. Skoro był on zainteresowany młódką, to czemu on się nie angażuje w poszukiwani

Offline

 

#6 2017-04-18 08:34:37

 Raga

Użytkownik

Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2014-01-12
Posty: 246
Punktów :   

Re: AKT II scena 2 - U Angelo

Markus Mercier:
- Dzięki Ci przyjacielu za informacje.
- Będę się zbierał.
- Mam jeszcze inne spotkania dzisiaj.

Offline

 

#7 2017-04-18 08:40:38

Fenrir

Administrator

Zarejestrowany: 2014-01-11
Posty: 281
Punktów :   

Re: AKT II scena 2 - U Angelo

Mercier opuścił kwaterę Romero. Naciągając na czoło przemoczony kapelusz ruszył w stronę swojego domu.

--------------------------

Koniec sceny

1 PD Dla Merciera

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.planeta-naruto.pun.pl www.nightmarewarriorsforum.pun.pl www.gdynskie-orly.pun.pl www.apokalipsa2012.pun.pl www.fearofthedark.pun.pl